Poznaj WorldSkills Poland

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills.

EuroSkills i WorldSkills, to konkursy w których rywalizuje 30 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Regulamin konkursu

Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji została nominowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do roli instytucji koordynującej przygotowanie Polski do udziału w konkursach EuroSkills i Worldskills. Wraz z przyjęciem do wspólnoty WorldSkills w październiku 2018 roku, tuż po obiecującym starcie na konkursie europejskim w 2018, FRSE rozpoczęła eliminacje do kolejnych edycji. Naszym zadaniem jest wyłonienie zawodników oraz ekspertów, którzy będą reprezentować nasz kraj, a w przyszłości również przygotowanie narodowych konkursów kompetencji zawodowych stanowiących eliminacje do konkursów o skali globalnej.

Konkursy EuroSkills i WorldSkills  odbywają się
w sześciu obszarach zawodowych

Technologia informacji i komunikacji

Produkcja i inżynieria

Technologia budownictwa

Transport i logistyka

Usługi społeczne i osobiste

Sztuka i moda

W konkursach mogą wziąć udział najbardziej utalentowani uczniowie, laureaci olimpiad i innych konkursów branżowych w wieku 18-25 lat (EuroSkills) lub 18-22 lata (WorldSkills). Każdy kraj może zgłosić tylko jednego zawodnika/drużynę do konkurencji w danej edycji. Zawodnik może reprezentować kraj tylko raz w danej dyscyplinie w każdym z konkursów.

WorldSkills Shanghai 2022

12-17 października 2022 r. Szanghaj stanie się światową stolicą umiejętności, gdy miasto będzie gospodarzem 46. konkursu WorldSkills.

N

SkillsPoland 2021

Zostań mistrzem Polski w swoim fachu i wygraj udział w WorldSkills Shanghai 2022. Aż 9 konkurencji do wyboru. Zapraszamy w dniach 25-26 listopada 2021 r.

N

Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland - Kraków

W dniach 27-29.10.2021 odbędzie się konkurs, która ma na celu wyłonić mistrzów w konkurencji Budownictwo cyfrowe/BIM.

N

EuroSkills - Graz 2021

Kolejna edycja konkursu Euroskills odbędzie się w austriackim Graz w dniach 22-26 ​​września 2021 r.

N

Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021 - Lublin

Eliminacje obejmą konkurencje dotyczące tzw. zawodów przyszłości takich jak: robotyka mobilna, cyberbezpieczeństwo, mechatronika, przemysł 4.0, chmura obliczeniowa.

N

Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021 - Tarnów

Celem konkursu jest wyłonienie młodego mistrza fachu w kategorii Technik laboratorium chemicznego

Skontaktuj się z nami

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+

Aleje Jerozolimskie 142A, 02-305 Warszawa