EuroSkills Budapeszt 2018

Polska drużyna wróciła z Budapesztu z bagażem doświadczeniem i medalem doskonałości zdobytym przez naszego kucharza.

 

EuroSkills 2018 były debiutanckimi zawodami polskiej reprezentacji. Do Budapesztu zjechało się prawie 600 zawodników z 28 krajów. Wśród nich 8 Polaków, którzy wzięli udział w następujących konkurencjach: ciesielstwo, florystyka, fryzjerstwo, gotowanie, mechatronika, murarstwo, tynkarstwo i sucha zabudowa. Każdemu zawodnikowi towarzyszył ekspert, któremu poza rolą mentora przypisana jest funkcja sędziego. Ponadto, WorldSkills Poland delegowała dodatkowych pięciu ekspertów-obserwatorów, którzy aktywnie włączyli się w ocenę i przygotowania do: architektury krajobrazu, obsługi gości hotelowych, obrabiarek CNC, technologii samochodowej i technologii mody. To właśnie sędziowie codziennie po zakończeniu konkurencji zostawali na swoich stanowiskach, aby do późnych godzin poddawać szczegółowej ocenie każdą pracę.

Przez 3 dni konkurs obejrzało ponad 80 tysięcy zwiedzających. Poza 37 oficjalnymi konkurencjami organizatorzy przewidzieli również, tzw. konkurencje demonstracyjne oraz pokazowe przygotowywane i nadzorowane przez poszczególne państwa. Wydarzeniu towarzyszyły pokazy branżowe, stoiska partnerów i sponsorów oraz międzynarodowe seminarium.

Również FRSE przygotowała niemałą atrakcję dla odwiedzających HungExpo. Na jednej z hal stanęło Mobilne Centrum Edukacyjne, w którym nasi trenerzy i eksperci przez cały czas trwania konkursu pokazywali nowoczesne technologie i rozwiązania dla edukacji uczniów.
Polska drużyna wróciła z Budapesztu z bagażem doświadczeniem i medalem doskonałości zdobytym przez naszego kucharza. WorldSkills Poland zyskało zaś dodatkową motywację, która zaprowadziła drużynę, aż na globalną wersję konkursu, czyli WorldSkilla!

Skontaktuj się z nami

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+

Aleje Jerozolimskie 142A, 02-305 Warszawa