Układanie płytek i podłóg

Układanie płytek i podłóg

Dokładne układanie płytek z wysokim poziomem wykończenia jest umiejętnością wymaganą w wielu projektach mieszkaniowych, komercyjnych i publicznych. Płytki mogą być wykonane z ceramiki, mozaiki czy kamienia naturalnego i stosowane na ścianach, podłogach, klatkach schodowych, w domach, ogrodach, biurach, fabrykach, budynkach publicznych i kościołach.

Oznacza to, że od glazurników można oczekiwać pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Muszą oni dokładnie śledzić projekty, przygotowywać powierzchnie i układać płytki według właściwego wzoru. Glazurnicy i kafelkarze czasami specjalizują się w określonych dziedzinach artystycznych, na przykład w projektowaniu płytek basenowych.

Kafelkarz musi interpretować rysunki, wyznaczać i mierzyć, usuwać istniejące pokrycia, przygotowywać powierzchnie, układać płytki w pożądany wzór i wykańczać je zgodnie z wysokim standardem. W tym zawodzie bardzo ważne są umiejętności zarządzania sobą, komunikacji i interpersonalne.

Dla utalentowanych glazurników istnieje wiele międzynarodowych możliwości, dlatego muszą oni rozumieć różne kultury i pracować zgodnie z obowiązującymi trendami.

REGULAMIN KONKURENCJI

I miejsce – Michał Jelinski

II miejsce – Hubert Jarząb

III miejsce – Paweł Klasa

Ekspert główny: Tomasz Młyńczak

Kierownik Warsztatów Szkolnych w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych w Poznaniu.

Absolwent Politechniki Poznańskiej, członek Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, konstruktor budowlany z uprawnieniami wykonawczymi do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno- budowlanej.

Swoją budowlaną podróż zaczynał w 2006 roku od pracy w branży instalacyjnej, przez roboty wykończeniowe, ogólnobudowlane aż do samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

Z zamiłowania pedagog, od 2010 roku nauczyciel budownictwa, od 2017 Kierownik Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Budowlano– Drzewnych w Poznaniu. Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej, autor zadań egzaminacyjnych, współtwórca podstawy programowej zawodów branży Monter Expo.

Prywatnie pasjonat gór, pieszych wędrówek i narciarstwa biegowego. Miłośnik rynków finansowych oraz makroekonomii. Amator piłki nożnej oraz domowego warzenia piwa.

kontakt: tomasz.mlynczak@skillspoland.pl

2023

Zawodnicy

Michał Jelinski

Układanie płytek i podłóg

Politechnika Poznańska – kierunek Budownictwo 

Eksperci

Tomasz Młyńczak

Układanie płytek i podłóg

Kierownik Warsztatów Szkolnych w Zespole Szkół Budowlano – Drzewnych w Poznaniu.