Technologia mody – SkillsPoland 2022

Technologia mody jest dla tych, którzy uwielbiają pracować z tkaninami, aby tworzyć z nich ubrania dla klientów mody wysokiej klasy lub mniejszych projektantów.

Projektanci muszą mieć dobre wyczucie trendów modowych, znać się na tkaninach i zasadach projektowania. Tworzą oni prototypy do masowej produkcji lub unikalne ubrania dla jednego klienta. Projektanci muszą być w stanie pozyskiwać, kupować i przechowywać surowce i tkaniny, a następnie interpretować projekt w nadające się do noszenia ubrania na wiele różnych okazji.

Umiejętności techniczne obejmują projektowanie, cięcie, konstruowanie wzorów i produkcję odzieży. Projektanci powinni również posiadać silne umiejętności interpersonalne w kontaktach z klientami. Doskonała obsługa klienta ma kluczowe znaczenie.

Ponieważ niektóre projekty są zlecane na ważne wydarzenia, projektant musi zrozumieć potrzeby klienta i być w stanie zaoferować fachową poradę. Tkaniny mogą być bardzo drogie, delikatne i podatne na uszkodzenia. Dlatego projektant musi posiadać rozległą wiedzę na temat materiałów, z którymi pracuje oraz efektywnego pozyskiwania, zakupu, obsługi i przechowywania wszystkich materiałów.

Kandydaci zakwalifikowani do finałów SkillsPoland 2022:

  • Jakub Gnojewski i Paulina Kamrowska
  • Małgorzata Kuban i Kamila Tkaczyk
  • Kamila Paczyński i Nikola Pająk
  • Natalia Idzior i Karolina Piórowska
  • Filip Borzym i Maksymilian Młynarski
  • Michał Motylewski i Agata Magiera
  • Sylwia Barańska i Hanna Poliak

Ekspert główny: Agnieszka Mańka-Goncerz

 

Centrum Kształcenia zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

Właścicielka Pracowni Konstrukcji Odzieży w Sosnowcu

 

Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia.

 

Konstrukcja odzieży to jej pasja i jej praca. Od 20 lat pracuje jako konstruktor odzieży, współpracuje z różnymi firmami odzieżowymi tworząc dla nich szablony odzieżowe. Ponadto swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje uczniom. Pokazuje im konstrukcje odzieży jako kreatywne  narzędzie budowania ciekawych, oryginalnych ubiorów, kreacji. Przygotowuje uczniów do konkursów, którzy odnoszą liczne sukcesy.

 

Najbardziej lubię nowe wyzwania, które pozwalają na twórcze myślenie. Moim marzeniem jest spełniać się każdego dnia i realizować swoje pasje. W swoim zawodzie cenię kreatywność, oryginalność, zaangażowanie, możliwość ciągłego rozwoju i dzielenie się doświadczeniem i wiedza z innymi.

Partnerzy konkurencji

Zobacz wszystkich partnerów