Technologie Konstrukcji Szklanych

Technologie Konstrukcji Szklanych

Technik budownictwa szklanego to zawód, który wymaga dużej wiedzy na temat różnych technik i wykorzystania szkła. W dzisiejszych czasach szkło może zapewnić kondensację i być wykorzystywane jako kontrola dźwięku, może służyć temu, aby okna i drzwi były bardziej bezpieczne, aby pokryć budynki, pełniąc zarówno rolę dekoracyjną jak i zmniejszające potrzebę sztucznego oświetlenia.

Technicy Konstrukcji Szklanych wybierają, tną, instalują, montują i wymieniają różne rodzaje szkła. Ważne jest, aby wiedzieli, jak używać różnych narzędzi ręcznych, takich jak noże do cięcia szkła, noże do szklenia i przyssawki. Używają również elektronarzędzi: pił, frezarek, wiertarek i szlifierek. Aby zmniejszyć ilość zmarnowanego szkła, wielu techników konstrukcji szklanych używa również maszyn sterowanych komputerowo.

Szklarze zazwyczaj rozpoczynają pracę w swoim warsztacie czy sklepie. Budują metalowe skrzydła i listwy. Przycinają je i kształtują na fasady sklepów, wejścia do biur i budynków fabrycznych, okna, drzwi i obiekty szklane. Na budowach technicy konstrukcji szklanych mocują metalowe listwy do budynku, a następnie dopasowują do nich szkło.

Niektórzy technicy konstrukcji szklanych specjalizują się w instalacji szkła w wannach lub drzwiach prysznicowych, inni uczą się obsługiwać wszystkie rodzaje instalacji szkła i problemów wynikających ze specyfiki każdego z nich.

Ekspert główny: