Stolarstwo

Stolarstwo

Stolarstwo może być postrzegane zarówno jako rzemiosło, jak i sztuka. Jest to zawód ściśle związany z szafkarstwem i innymi dziedzinami budownictwa.

Praca stolarzy zaczyna się od rysowania, mierzenia i cięcia stawów, a następnie montażu i wykończenia w wysokim standardzie. Z reguły pracują oni przy projektach komercyjnych i mieszkaniowych i produkują takie elementy jak drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, okna, schody, regały i stoły. Miejsce pracy może znajdować się w ich własnym warsztacie, na placu budowy lub bezpośrednio w domu klienta.

To co wyróżnia dobrego stolarza to organizacja pracy i zarządzanie sobą, umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, kreatywność, innowacyjność i precyzja. Ponadto w stolarstwie błędy są najczęściej nieodwracalne i bardzo kosztowne. Dlatego stolarze powinni dobrze radzić sobie w rozwiązywaniu problemów.

Istnieje wiele możliwości handlowych i międzynarodowych dla utalentowanych stolarzy, jednak muszą oni rozumieć i potrafić pracować w różnymi kulturach i ze znajomością aktualnych trendów.

Ekspert główny: