Dekarstwo

Dekarstwo

 

Blacharze produkują i montują blaszane elementy na dachy. Formują i mocują również rury spustowe, parapety, a także okładziny elewacyjne, balkonowe i dachowe.

Zgodnie z zaleceniami architektów i wykonawców budowlanych, wykonują zespoły konstrukcyjne z blachy, na przykład poprzez zgrzewanie, cięcie, lutowanie i gięcie, aby przekształcić prefabrykowane części metalowe w pożądany kształt.

Ponadto blacharze wykonują również okładziny z blachy dla izolowanych rur i zbiorników. Niektórzy z nich specjalizują się w instalowaniu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, paneli słonecznych, systemów kontroli ptaków, osłon przeciwśnieżnych i systemów odgromowych.

Blacharze dachowi pracują w warsztatach i na zewnętrznych placach budowy. Muszą koordynować swoje zadania z architektami i wykonawcami budowlanymi. Ważne jest również, aby dekarze metalowi przedstawiali własne sugestie i zwracali uwagę na najnowsze trendy w projektowaniu dachów lub zalety i wady różnych materiałów.

Wykonują oni nowe instalacje, ale także naprawiają uszkodzone pokrycia dachowe i elewacyjne. Ich praca jest niezbędna, jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców i użytkowników budynków.

REGULAMIN KONKURENCJI

REJESTRACJA

 

Ekspert główny: