Cyberbezpieczeństwo

Analitycy bezpieczeństwa informacji pracują nad ochroną systemów komputerowych i sieciowych organizacji, aby uniemożliwić hakerom dostęp i kradzież poufnych informacji i danych. Często są zatrudniani przez dostawców usług IT, usługi bankowe i finansowe, agencje rządowe oraz firmy opieki zdrowotnej.

Zadaniem analityków bezpieczeństwa informacji jest zazwyczaj instalowanie zapór sieciowych i oprogramowania do szyfrowania danych w celu ochrony poufnych informacji. Monitorują sieć swojej organizacji pod kątem naruszeń bezpieczeństwa i badają naruszenie, gdy takie wystąpi. Analitycy bezpieczeństwa informacji są również często zaangażowani w projektowanie i wykonywanie planu odzyskiwania danych po awarii w swojej organizacji, który opisuje kroki i procedury przywracania prawidłowego funkcjonowania systemów i sieci IT organizacji po potencjalnym ataku. Analitycy bezpieczeństwa informacji muszą doszkalać się na bieżąco i poznawać najnowsze technologie, aby być o krok przed potencjalnymi cyberatakami. Muszą znać najnowsze metody używane przez atakujących do infiltracji systemów komputerowych, a także nowe technologie bezpieczeństwa, które mogą pomóc ich firmom w zwalczaniu tych zagrożeń.

W ostatnich latach następuje gwałtowny wzrost transakcji biznesowych online, a także szybkie wdrażanie Internetu Rzeczy (IoT) i przetwarzania w chmurze. W połączeniu z zagrożeniami bezpieczeństwa, których złożoność i częstotliwość stale rosną, specjaliści od cyberbezpieczeństwa są obecnie bardzo poszukiwani na całym świecie.

Ekspert główny: