Budownictwo cyfrowe/BIM – SkillsPoland 2022

Budownictwo cyfrowe (BIM) jest przede wszystkim dla osób, które lubią rozwiązywać złożone problemy, korzystać z komputerów i pracować w zespole.

BIM polega na tworzeniu i zarządzaniu informacjami o projekcie w trakcie jego budowy. Efektem pracy jest kompletny cyfrowy model projektu dla wszystkich zaangażowanych. Pozwala im to na aktualizację i udoskonalanie na różnych etapach realizacji projektu.

Modelowanie Informacji o Budynku wiąże się z wykorzystaniem szerokiej gamy technologii oprogramowania poprzez Computer Aided Design (CAD). Dlatego też wymagane jest dogłębne zrozumienie technologii, w tym cloud computing, systemów i oprogramowania IT, a także znajomość międzynarodowych standardów i terminologii branżowej.

Ważne jest, że proces ten jest w dużym stopniu oparty na współpracy. BIM pozwala wszystkim, od inżynierów i architektów po wykonawców, lepiej pracować jako zespół, tworzyć budynki odpowiednio dostosowane do ich przeznaczenia i o dłuższej żywotności.

REGULAMIN KONKURENCJI

 

W finałach SkillsPoland 2022 w Gdańsku w konkurencji Budownictwo cyfrowe/BIM wezmą udział:

  • Dorota Cieślicka
  • Szymon Krawczyk
  • Krzysztof Liberda
  • Klaudia Wiśniewska
  • Roksana Synowiec

Główny ekspert: Jacek Magiera

Politechnika Krakowska

„Rewolucja cyfrowego budownictwa: może Ci ktoś powie, że budownictwo istnieje tak długo jak ludzkość i nic nie trzeba zmieniać… Spytaj go, czy według niego ludzkość też się nic nie zmieniła?”

Adiunkt w Katedrze Technologii Informatycznych w Inżynierii, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, pasjonat BIM, współtwórca specjalności BIM na WIL PK i studiów podyplomowych BIM na PK i WSB, wykładowca akademicki, autor i współautor licznych publikacji i ekspertyz dotyczących BIM – razem ok. 30 publikacji.

Osiągnięcia:

Nagroda Ministra Infrastruktury,
Nagroda Rektora PK oraz Puchar Technicus WNT za książkę „BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” – PWN (2018) (współautor), podręcznik „BIM Standard PL” – PZPB 2020 (współautor),
Autodesk Educator Expert (2016),
Autodesk Certified Instructor (2019),
ekspert Komitetu BIM przy PZITB,
Przewodniczący Międzyuczelnianej Komisji ds. Podstaw Programowych BIM (2017),
autor wzorców i standardów rekomendowanych przez Ministra właściwego ds. transportu pt. „BIM-D-01.Powiązanie wymagań technicznych dotyczących dróg publicznych z technologią BIM”.
Nagroda Rektora PK za nowy program studiów BIM na WIL PK (2021).
Najbardziej lubię innowacje techniczne, programowanie, dobrą muzykę oraz fotografię. Moim marzeniem jest pracować i rozwijać się, żeby pozostawić świat lepszym, niż był. W swoim zawodzie cenię możliwość nieustannego rozwoju, pracę z najlepszymi, radość uczenia młodszych pokoleń inżynierów oraz przestrzeń dla działania twórczego.

Partnerzy konkurencji

Zobacz wszystkich partnerów