Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021 – Tarnów 28.05.2021

W dzisiejszych czasach analiza chemiczna w laboratorium jest stałym elementem rozwoju technologii, zapewniania jakości produktów w zakładach przemysłowych na każdym etapie jego tworzenia, a także w badaniach naukowych w wielu dziedzinach. Postęp badań w medycynie, biologii, chemii, materiałach jest związany z uzyskaniem wiarygodnych wyników analiz laboratoryjnych.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie młodego mistrza fachu w kategorii

Technik laboratorium chemicznego

Wyniki Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland Tarnów 2021 :

I miejsce: Krzysztof Jasieński
II miejsce: Iwona Kupisz
III miejsce: Dawid Tabaka

GRATULUJEMY!

DLACZEGO WZIĄĆ UDZIAŁ W ELIMINACJACH?

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_1

Shanghai 2022

Zwycięstwo daje możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym konkursie WorldSkills Shanghai 2022

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_2

Branżowe kontakty

Budowanie sieci kontaktów, w tym z potencjalnymi pracodawcami

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_3

Międzynarodowa kariera

Sprawdzenie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej to również klucz do kariery

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_4

Prestiżowe szkolenia

Całoroczny dedykowany cykl szkoleń, współpraca z najlepszymi ekspertami w branży

Eliminacje WorldSkills Poland - Technik laboratorium chemicznego

SZCZEGÓŁY KONKURSU

Precyzja, cierpliwość, dokładność pomagają w uzyskaniu poprawnych wyników, które następnie należy jasno opisać w raportach.

Jest to również szalenie zautomatyzowana dziedzina, dlatego w pracy technika laboratoryjnego konieczna jest umiejętność obsługi urządzeń laboratoryjnych i znajomość zasad ich działania. W dzisiejszych czasach aparatury HPLC czy ICP MS są obowiązkowym wyposażeniem w laboratoriach na całym świecie i codziennie są wykonywane przy ich pomocy tysiące analiz ilościowych i jakościowych, w chemii organicznej i nieorganicznej.

Opanowanie umiejętności przygotowania próbek, przeprowadzania analiz, raportowania i oceny wyników umożliwia pracę przy kluczowych dla przemysłu i nauki projektach.

Dobre zrozumienie procesów jakie zachodzą podczas analizy oraz uważne wykonywanie procedur laboratoryjnych jest konieczne do uzyskania powtarzalnych wyników, ale również i przełomowych odkryć.

REGULAMIN ORAZ ZAŁĄCZNIKI 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, gdzie znajdą Państwo terminarz i najważniejsze informację dotyczące Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 Tarnów.

pobierz REGULAMIN

pobierz ZAŁĄCZNIKI

Kiedy odbywać się będzie finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 - Tarnów?

28.05.2021, zawodnicy są zobowiązani stawić się dzień wcześniej, tj. 27.05.2021 (czwartek) w Tarnowie na odprawę z ekspertem WorldSkills Poland, która odbędzie się na terenie eventu.

Kiedy odbywać się będzie finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 – Tarnów i kto może brać w nim udział?

Finał odbędzie się 28.05.2021, zawodnicy są zobowiązani stawić się dzień wcześniej, tj. 27.05.2021 (czwartek) w Tarnowie na odprawę z ekspertem WorldSkills Poland, która odbędzie się na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Udział w konkursie może wziąć osoba fizyczna, która w maju 2021 będzie miała ukończone 18 lat oraz w październiku 2022 (WorldSkills Szanghaj) nie przekroczy 23 roku życia.

Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?

Zgłoszenie do udziału w Eliminacjach należy wysłać do dnia 23 kwietnia 2021 r.

Jak powinien wyglądać projekt kwalifikacyjny do Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 - Tarnów?

W celu zgłoszenia się do Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, a także przygotować krótki filmik do 7 minut z nagraniem przeprowadzonego osobiście dowolnego doświadczenia chemicznego wraz z objaśnieniem zachodzących podczas niego zjawisk. Film może być nagrany w domu przy użyciu artykułów codziennego użytku albo w laboratorium szkolnym lub na uczelni. Stawiamy na kreatywność i pokazanie swojej pasji.
Film pozwoli ocenić kreatywność i zaangażowanie uczestnika konkursu. Najciekawsze filmy otrzymają największą liczbę punktów.

Czy przewidziane są noclegi dla opiekunów zawodników?

Nie, Organizator nie przewiduje noclegów dla opiekunów. Opiekun musi zorganizować go sobie we własnym zakresie.

Co zawodnik powinien przywieźć we własnym zakresie na Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland?

Uczestnicy powinni posiadać we własnym zakresie: fartuch laboratoryjny, medyczne rękawice gumowe, okulary ochronne, maseczki ochronne, obuwie i odzież adekwatne do pracy w laboratorium oraz kalkulator, długopis, ołówek.

Świat który nas otacza jest szalenie ciekawy, a chemia to jeden ze sposobów aby go oglądać z bliska w mikro skali i odkryć jak jest zbudowany.

Jadwiga Konarska, Ekspert WorldSkills Poland

Magister chemii (UW) z doświadczeniem w laboratoriach badawczych, od dwóch lat w dziale strategii i innowacji Grupy Azoty SA. W pracy, w departamencie innowacji, łączy zdobyte doświadczenie pracując przy wdrażaniu projektów na styku nauki i przemysłu. Koordynuje także współpracę ze startupami i grupami badawczymi przy innowacyjnych projektach technologicznych. W czasie wolnym śpiewa w chórze, chodzi po górach oraz fotografuje.

Pozostało do rozpoczęcia

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

PYTANIA I ODPOWIEDZI

GDZIE PODĄŻAĆ?

PATRONAT HONOROWY

MinisterEdukacji_logo
Ministerstwo-Rozwoju

PARTNER

logo Grupa Azoty

Skontaktuj się z nami

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+

Aleje Jerozolimskie 142A, 02-305 Warszawa