Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2021, Kraków
27-29.10.2021

Budownictwo cyfrowe/BIM z natury wspiera współpracę wszystkich interesariuszy projektu, dostarcza narzędzi do wytwarzania, przetwarzania, analizy i zarządzania informacją projektu, a dzięki gwarantowanej jakości informacji prowadzi do nowego poziomu efektywności budownictwa i wspiera zrównoważony rozwój.

Konkurencja budownictwo cyfrowe/BIM jest odpowiedzią na największą rewolucję na rynku budowlanym jaka ma miejsce od około 20 lat.

Wyniki Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland w konkurencji Budownictwo Cyfrowe/BIM zostali:

Radosław Mazgaj

Tomasz Kapuścik

Kinga Wielgus

DLACZEGO WZIĄĆ UDZIAŁ W ELIMINACJACH?

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_1

Shanghai 2022

Zwycięstwo daje możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym konkursie WorldSkills Shanghai 2022

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_2

Branżowe kontakty

Budowanie sieci kontaktów, w tym z potencjalnymi pracodawcami

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_3

Międzynarodowa kariera

Sprawdzenie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej to również klucz do kariery

Korzyść WordlSkills Poland Tarnów_4

Prestiżowe szkolenia

Całoroczny dedykowany cykl szkoleń, współpraca z najlepszymi ekspertami w branży

Budownictwo Cyfrowe BIM

SZCZEGÓŁY KONKURSU

Celem Konkursu jest ocena zdolności Uczestników do rozwiązywania problemów poprzez praktyczny zestaw zadań. Uczestnicy Konkursu będą w ramach wykonywanych zadań posługiwać się zaawansowanymi technikami modelowania informacji o budynku, koordynacji międzybranżowej, generowania informacji z modeli i jej przetwarzania, umiejętności pracy w zgodzie ze standardami procesów informacyjnych BIM określonych w normach ISO 19650 i innych, umiejętności pracy w warunkach stresu.

Ocenie podlega dokładność, skrupulatność oraz umiejętność kreatywnego i innowacyjnego podejścia do zadań praktycznych.

Finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 Kraków odbędzie się na Politechnice Krakowskiej i będzie trwał dwa dni. W Finale wystartuje 6 uczestników, jednak w szczególnych przypadkach liczba to może zostać zwiększona o Zawodników, którzy w eliminacjach zdalnych (Etap II) uzyskali punktację ex equo.

REGULAMIN ORAZ ZAŁĄCZNIKI 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, gdzie znajdą Państwo terminarz i najważniejsze informację dotyczące Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 Kraków.

pobierz REGULAMIN

pobierz ZAŁĄCZNIKI

pobierz Słownik pojęć BIM – BIM Standard PL

pobierz Słownik pojęć BIM – ISO 19650

pobierz WSC2022_WSOS58_Digital_Construction

Tu znajdziesz materiały szkoleniowe z Autodesk

Kiedy odbywać się będzie finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 - Tarnów?

28.05.2021, zawodnicy są zobowiązani stawić się dzień wcześniej, tj. 27.05.2021 (czwartek) w Tarnowie na odprawę z ekspertem WorldSkills Poland, która odbędzie się na terenie eventu.

Kiedy i odbywać się będzie finał Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland 2021 – Kraków i kto może brać w nim udział?

Finał Eliminacji Krajowych SkillsPoland 2021 w konkurencji Budownictwo cyfrowe/BIM odbędzie się w trybie stacjonarnym na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie w dniach 27-29 października 2021 r.

Konkurs skierowany jest do osób fizycznych – tj. uczniów, studentów i absolwentów specjalności okołobudowlanych, którzy w lipcu 2021 roku będą mieli ukończone 18 lat, oraz nie przekroczą 26 roku życia w roku 2022 (tj. roku finału konkursu światowego WorldSkills Competition Szanghaj 12-16 października 2022r.)

Do kiedy można nadsyłać zgłoszenia?

Zgłoszenie należy wysłać do dnia 22 września 2021 roku za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: jacek.magiera@skillspoland.pl

Czy przewidziane są noclegi dla opiekunów zawodników?

Nie, Organizator nie przewiduje noclegów dla opiekunów. Opiekun musi zorganizować go sobie we własnym zakresie.

Co zawodnik powinien przywieźć we własnym zakresie na Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland?

Wyposażenie dodatkowe zawodnika we własnym zakresie:
– kalkulator (telefon komórkowy nie może być używany w funkcji kalkulatora)
– długopis
– ołówek
Narzędzia pracy przywiezione przez Uczestników można składować w miejscu określonym przez Organizatora, które zostanie podane w późniejszym terminie.

Rewolucja cyfrowego budownictwa: może Ci ktoś powie, że budownictwo istnieje tak długo jak ludzkość i nic nie trzeba zmieniać… Spytaj go, czy według niego ludzkość też się nic nie zmieniła?

dr inż. Jacek Magiera, Ekspert WorldSkills Poland

Dr nauk technicznych w zakresie mechaniki komputerowej (WIL PK), adiunkt w Katedrze Technologii Informatycznych w Inżynierii WIL PK, inicjator i współtwórca specjalności BIM na II stopniu studiów magisterskich na WIL PK, współtwórca programu tych studiów i wykładowca (od 2015). Pełnomocnik Rektora PK ds. Centrum Kompetencji Autodesk przy Politechnice Krakowskiej (od 2010), wyróżniony tytułem Autodesk Educator Expert (od 2016), Autodesk Certified Instructor (od 2019). Współtwórca programów studiów podyplomowych oraz wykładowca na następujących studiach podyplomowych: „Koordynator BIM” (2018-19) na Politechnice Krakowskiej, „Nowoczesne zarządzanie inwestycjami budowlanym – BIM Manager” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (od 2017, od roku 2019 także w filii WSB w Warszawie), oraz "Technologia BIM w projektowaniu i realizacji inwestycji budowlanych" w Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku (2019). Wykładowca studiów podyplomowych BIM na AGH w Krakowie (od 2019) i Politechnice Warszawskiej w Warszawie (od 2019). Pasjonat cyfryzacji i fotografii.

If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.

mgr inż. Wojciech Lelek, Ekspert WorldSkills Poland

Inżynier budownictwa lądowego, absolwent Politechniki Krakowskiej i Krakowskiej Szkoły Biznesu, certyfikowany menedżer projektów, członek Stowarzyszenia BIM, koordynator rozwiązań chmurowych Autodesk Construction Cloud, autor i współautor artykułów opublikowanych m.in. w Journal of Civil Engineering & Management. Jako konsultant techniczny zawodowo odpowiedzialny za koordynację i wdrażanie procesów BIM oraz prowadzenie szkoleń z oprogramowania BIM. Na co dzień pracuje z oprogramowaniem Autodesk w firmie Tech Data, będącej Autoryzowanym Dystrybutorem Autodesk. Prywatnie podróżnik, fotograf oraz entuzjasta nowych technologii.

Pozostało do rozpoczęcia

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

GDZIE PODĄŻAĆ?

Politechnika Krakowska
TechData
AEC Design
AEC Design

Skontaktuj się z nami

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+

Aleje Jerozolimskie 142A, 02-305 Warszawa