Technologia Mody

Technologia Mody

 

Technologia mody jest dla tych, którzy uwielbiają pracować z tkaninami, aby tworzyć z nich ubrania dla klientów mody wysokiej klasy lub mniejszych projektantów.

Projektanci muszą mieć dobre wyczucie trendów modowych, znać się na tkaninach i zasadach projektowania. Tworzą oni prototypy do masowej produkcji lub unikalne ubrania dla jednego klienta. Projektanci muszą być w stanie pozyskiwać, kupować i przechowywać surowce i tkaniny, a następnie interpretować projekt w nadające się do noszenia ubrania na wiele różnych okazji.

Umiejętności techniczne obejmują projektowanie, cięcie, konstruowanie wzorów i produkcję odzieży. Projektanci powinni również posiadać silne umiejętności interpersonalne w kontaktach z klientami. Doskonała obsługa klienta ma kluczowe znaczenie.

Ponieważ niektóre projekty są zlecane na ważne wydarzenia, projektant musi zrozumieć potrzeby klienta i być w stanie zaoferować fachową poradę. Tkaniny mogą być bardzo drogie, delikatne i podatne na uszkodzenia. Dlatego projektant musi posiadać rozległą wiedzę na temat materiałów, z którymi pracuje oraz efektywnego pozyskiwania, zakupu, obsługi i przechowywania wszystkich materiałów.

 

Ekspert główny: