Sterowanie przemysłowe

Sterowanie przemysłowe

Kiedy mówimy o Kontroli Przemysłowej, mamy na myśli instalację, utrzymanie i rozwiązywanie problemów przemysłowych zautomatyzowanych i elektrycznych systemów produkcyjnych.

W dzisiejszych czasach technologie związane z automatyką są jednym z najważniejszych aspektów w przemysłowym sterowaniu systemami produkcyjnymi. Rozwijają się one szybko, wymagając od praktyków nadążania za najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

Elektrycy kontroli przemysłowej będą musieli nauczyć się instalacji kabli, instrumentów i centrów sterowania, programowania i projektowania obwodów. Elektrycy kontroli przemysłowej powinni również wiedzieć, jak skonfigurować panel Human Machine Interface (HMI) i zaprogramować Programmable Logic Controllers (PLC).

Praca ta wymaga umiejętności rozwiązywania problemów w działających systemach, czy to pomiędzy różnymi branżami czy w obszarze specjalistycznym. Elektrycy będą musieli również udzielać fachowych porad i wskazówek w zakresie technicznych zagadnień produkcyjnych, efektywnych kosztowo rozwiązań i problemów produkcyjnych.

Ekspert główny: