Meblarstwo – SkillsPoland 2022

Meblarstwo obejmuje pracę w drewnie, w celu stworzenia wysokiej jakości mebli i kompletów meblowych. Wymaga dobrze rozwiniętych umiejętności stolarskich, estetycznego zrozumienia projektu i dokładnego wykończenia.

Obecnie, w czasach masowej produkcji, meblarstwo jest bardzo cenione przez klientów poszukujących oryginalnych projektów i produktów, które będą służyć przez lata. Meblarze muszą łączyć kreatywność, innowacyjność, precyzję i dokładność. Muszą również wykazać się wysokim uznaniem dla tego, jak wykorzystać piękno drewna, aby uzyskać najlepszy efekt.

Meblarstwo może obejmować przygotowanie projektu mebli, ale zazwyczaj obejmuje tworzenie z projektów już przygotowanych przez innych. Różnica między meblarstwem a stolarstwem leży w jest jakość drewna i innych materiałów używanych w obu dziedzinach, a także w zawiłości wykonania i jakości estetycznej gotowego przedmiotu.

Większość meblarzy pracuje w małych firmach i produkuje meble i elementy wyposażenia w warsztacie. Interpretują oni i/lub planują rysunki, wyznaczają i mierzą, tną, formują połączenia, montują i instalują produkt końcowy.

REGULAMIN KONKURENCJI

Do finałów SkillsPoland 2022 zakwalifikowali się:

  • Paweł Labuda
  • Paweł Wawrzyniak
  • Piotr Sadurek
  • Mateusz Janta
  • Krzysztof Garbaczewski
  • Mirosław Miklasz
  • Kacper Piotrowski

Ekspert Główny: Kamil Parada

 

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

„W meblu każdy element musi być wykonany perfekcyjnie, nawet ten niewidoczny.”

Stolarz z zamiłowania po dziadku, lecz samą pasję do drewna odkrył na studiach. Absolwent Technologii Drewna w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W trakcie studiów odbył dwa staże zawodowe. Pierwszy w Nowym Stylu w Rzepedzi, gdzie produkowane były krzesła z elementów gięto-klejonych. Drugi odbywał się w firmie Meble Wójcik w Elblągu, w Dziale Technologicznym. Od 4 lat Trener obsługi elektronarzędzi w Festool Polska sp. z o.o. gdzie zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla sprzedawców, rzemieślników oraz uczniów szkół zawodowych. Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem webinarów, w których przedstawia wykorzystanie elektronarzędzi w branżach zarówno stolarskiej jak i meblarskiej do tworzenia gotowych wyrobów. Ze wszystkich rodzajów obróbki drewna najbardziej lubi obróbkę frezowaniem, z czego też napisał dwie prace dyplomowe.

Lubię wszystko co związane z drewnem. Po godzinach lubię uprawiać sport w każdej postaci. Wolny czas lubię wykorzystywać na podróże oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Partnerzy konkurencji

Zobacz wszystkich partnerów