Inżynieria mechaniczna CAD | 8-9.12.2022

Inżynieria mechaniczna CAD

Projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) może być nośnikiem wielu rodzajów informacji, w tym informacji o materiałach, wymiarach i wytrzymałości. Jest ono niezbędne w oferowaniu rozwiązań różnych problemów inżynieryjnych i produkcyjnych.

Projektowanie wspomagane komputerowo (CAD) polega na wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania do tworzenia wymiarowych obrazów i animacji projektów. Jest to przydatne zarówno w produkcji, jak i w reklamach czy instrukcjach technicznych.

Dzięki tworzeniu realistycznych animacji, klienci mogą symulować, jak ich projekt będzie faktycznie wyglądał i funkcjonował w świecie rzeczywistym. Projektanci specjalizujący się w CAD pracują przy użyciu systemów komputerowych, które pomagają w tworzeniu, analizie, modyfikacji lub optymalizacji całego projektu inżynierskiego.

Jeśli chodzi o inżynierię mechaniczną, wykorzystanie oprogramowania komputerowego pozwala na tworzenie i ulepszanie projektów produkcyjnych od budowy pojazdów po przemysł lotniczy.

 

REGULAMIN KONKURENCJI

Medaliści SkillsPoland Edycja Specjalna Białystok w kategorii Inżynieria mechaniczna CAD

I miejsce – Patryk Sienkiewicz

II miejsce – Dominik Wieczorek

III miejsce – Karol Sapiołko

Ekspert główny: Łukasz Derpeński

Doktor habilitowany inżynier w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie mechanika. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Od wielu lat związany z zagadnieniami modelowania z wykorzystaniem technik komputerowych CAD oraz numerycznych MES. Naukowiec i praktyk w swojej dziedzinie, konstruktor, specjalista ds. Badań i Rozwoju. Obecnie profesor Politechniki Białostockiej. Posiada znakomite doświadczenie w dziedzinie mechaniki i konstrukcji maszyn. Autor wielu prac B+R, zleconych z przemysłu. Specjalista z zakresu projektowania, badania i modelowania numerycznego konstrukcji. Autor i współautor ponad 20 zrealizowanych oryginalnych osiągnięć projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych, charakteryzujących się innowacyjnością produktową i procesową, które zakończyły się wdrożeniami.

Najbardziej lubię jazdę motocyklem oraz długie spacery z moją rodziną. W swoim zawodzie cenię dokładność, uczciwość, sumienność. Dzięki pracy na Uczelni Wyższej codziennie spotykam wiele ciekawych osób, które zapewniają brak monotonii, rutyny i podsuwają wiele pomysłów do rozwiązywania problemów z jakimi spotykam się na co dzień.

imiona ekspertów wspierających: Paweł, Wojtek, Tomasz, Marcin

kontakt: lukasz.derpenski@skillspoland.pl

Komputerowo wspomagane projektowanie CAD to niezastąpione wsparcie dobrego inżyniera