Grafika komputerowa

Grafika komputerowa

Technologia projektowania graficznego to połączenie wielu różnych umiejętności: projektowania, plastyki, typografii, ilustracji, składu, drukowania i publikowania. Produktem końcowym pracy projektantów są projekty graficzne publikacji zarówno internetowych, jak i drukowanych, a nawet całe zestawy materiałów identyfikacji wizualnej.

Zespół Techników Projektowania Graficznego może być stworzony z różnych specjalistów: projektanta graficznego, artysty grafika, typografa, operatora prepressu, zecera, projektanta czcionek, ilustratora, dyrektora artystycznego, specjalisty od manipulacji obrazem, kierownika produkcji, drukarza cyfrowego, projektanta informacji, specjalisty od opakowań lub wydawcy.

Zespół ten ściśle współpracuje z klientem od etapu planowania poprzez wszystkie aspekty procesu tworzenia i drukowania. Ludzie w tej branży muszą być bardzo komunikatywni, aby mogli osiągnąć pożądane przez klientów rezultaty. Wymaga się od nich dobrych umiejętności poznawczych, projektowych i technicznych oraz zdolność rozumienia docelowych odbiorców, rynków, trendów i różnic kulturowych.

Po zakończeniu etapu planowania, projekt jest interpretowany w celu utworzenia grafik zwykle w oprogramowaniu dedykowanym dla branży. Projekt musi spełniać prawidłowe specyfikacje techniczne dla druku lub publikacji online. Graficy mogą również zostać poproszeni o przeprojektowanie lub aktualizację projektu.

Piekarze produkują świeże i smaczne pieczywo, stosując różne rodzaje fermentacji i inne procesy. Mogą również tworzyć ekspozycje dekoracyjnych chlebów, wykorzystując swoją kreatywność.

REGULAMIN KONKURENCJI

REJESTRACJA

 

Ekspert główny: Joanna Tyborowska

joannatyborowska.com

Projektantka z zamiłowaniem do typografii użytkowej i artystycznej z ponad 10-letnim doświadczeniem dydaktycznym na uczelni wyższej. Zajmuje się plakatem, grafiką wydawniczą oraz identyfikacją wizualną. Współpracuje z instytucjami kultury, biurami projektowymi oraz klientami indywidualnymi. Prace projektowe prezentowała podczas przeglądów branżowych w kraju i za granicą. Finalistka prestiżowych konkursów skupiających twórców plakatów między innymi w Meksyku, Rosji, Finlandii (Lahti), Chinach, Boliwii, Serbii, Słowacji (Trnavie), na Cyprze, w Ekwadorze, Hong Kongu, jak również w Katowicach, Lublinie czy Poznaniu. Asystentka w Pracowni Projektowania Plakatu, Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Związana zawodowo również z Wydziałem Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie, gdzie pełni funkcję zastępcy kierownika Katedry Grafiki i współtworzy skład redakcji pisma „Linia Prosta” – magazynu o sztuce i designie.

2023

Zawodnicy

Zuzanna Skrzat

Grafika komputerowa