Frezowanie CNC

Frezowanie CNC

Frezowanie (CNC) oznacza tworzenie elementów za pomocą precyzyjnych narzędzi skrawających, w tym skomplikowanych elementów maszyn. Obejmuje kształtowanie metalu i innych materiałów stałych za pomocą frezarki sterowanej komputerowo, aby stworzyć różnego rodzaju produkty, od smartfonów i samochodów po protezy.

Operator frezarki musi być w stanie zrozumieć złożone rysunki techniczne, mieć umiejętności komputerowe i znajomość programów komputerowych, aby stać się wykwalifikowanym operatorem maszyn, który wie, jak różne metale zachowują się podczas procesu cięcia.

Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest ta technologia. Prawie wszystko, czego używamy, jest produkowane przy użyciu frezarek CNC. Technologia CNC jest obecna w produktach i przedmiotach codziennego użytku jak np. samochody, samoloty, zabawki itp.

Aby osiągnąć gotowy produkt, frezer CNC musi zinterpretować rysunki inżynierskie i przestrzegać specyfikacji, wygenerować proces i program, odpowiednio ustawić narzędzia i przedmiot na centrum frezowania CNC, manipulować warunkami skrawania, obsługiwać i optymalizować proces.

Ekspert główny: