Chmura obliczeniowa – SkillsPoland 2022

Specjaliści od przetwarzania w chmurze pomagają firmom w migracji ich fizycznych działań informatycznych, takich jak przechowywanie plików na fizycznych dyskach i serwery w biurze, do środowiska wirtualnego. Inżynierowie chmury zwykle pracują w firmach technologicznych lub dużych przedsiębiorstwach z rozbudowaną infrastrukturą.

Umiejętność ta obejmuje projektowanie i wdrażanie infrastruktury informatycznej w środowisku chmury i obejmuje wiele profesji, w tym inżynierów systemów, administratorów baz danych, inżynierów sieci, administratorów pamięci masowej, architektów systemów, programistów, deweloperów i inne, oparte o technologie chmurowe specjalizacje.

Obowiązki związane z tą konkurencją mogą obejmować dostarczanie danych wejściowych do projektu, współpracę z obsługą klienta i analitykami w zakresie kamieni milowych projektu oraz analizowanie słabych punktów i rekomendowanie ulepszeń systemu. Specjaliści od przetwarzania w chmurze potrzebują doświadczenia w pracy z komponentami architektury systemu, takimi jak sieci i oprogramowanie. Oprócz silnych umiejętności technicznych powinni również posiadać doskonałe umiejętności współpracy, a także silne rozumowanie analityczne, aby skutecznie przyjrzeć się mocnym i słabym stronom projektów.

Przetwarzanie w chmurze stało się kluczową częścią korporacyjnej strategii transformacji cyfrowej. W miarę jak chmura zaczyna dominować w krajobrazie biznesowym, rośnie zapotrzebowanie na stanowiska związane z przetwarzaniem w chmurze. Specjaliści, którzy są biegli w zarządzaniu środowiskami wielochmurowymi — w tym chmurami publicznymi, prywatnymi i hybrydowymi różnych dostawców — będą mieli najlepszą pozycję na zmieniającym się rynku.

REGULAMIN KONKURENCJI

 

Do Finałów w konkurencji Chmura Obliczeniowa zakwalifikowali się:

  • Dominik Gubrynowicz
  • Damian Maczuga
  • Dominik Skowron

Ekspert: Michał Furmankiewicz

CloudState

„Architecture is everything”

Uwielbia rozwiązywać problemy biznesowe oraz ułatwiać i usprawniać pracę nie tylko sobie, ale także innym. Motorem napędowym oraz największą motywacją do przeprowadzania wszelkich działań jest świadomość, że rozwiązania techniczne wpływają na wyniki biznesowe. Jako Solution Architect ma okazję pracować pomiędzy biznesem a IT, dzięki swoim umiejętnościom potrafi połączyć te dwa jakże różne światy w jeden. Przez ostatnie 10 lat pracował w firmie Microsoft współpracując z różnego rodzaju przedsiębiorstwami. Obecnie zajmuje się wspieraniem polskich firm chcących efektywnie pracować w chmurze obliczeniowej oraz budować w niej rozwiązania. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu. Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i bawi się technologią.

Osiągnięcia:

  • Microsoft Azure MVP
  • Microsoft Certified Trainer
  • organizator konferencji chmurowych w Polsce takich jak Cloudyna, Cloud Connect, Cloud Native Poland

Najbardziej lubię uczyć się nowych rzeczy i uczyć innych. Moim marzeniem jest być najlepszym mężem dla mojej żony. W swoim zawodzie cenię różnorodność, wpływ na biznes klientów i wiele okazji do rozwiązywania ciekawych problemów.