Ciesielstwo

Ciesielstwo

Meblarstwo obejmuje pracę w drewnie, w celu stworzenia wysokiej jakości mebli i kompletów meblowych. Wymaga dobrze rozwiniętych umiejętności stolarskich, estetycznego zrozumienia projektu i dokładnego wykończenia.

Obecnie, w czasach masowej produkcji, meblarstwo jest bardzo cenione przez klientów poszukujących oryginalnych projektów i produktów, które będą służyć przez lata. Meblarze muszą łączyć kreatywność, innowacyjność, precyzję i dokładność. Muszą również wykazać się wysokim uznaniem dla tego, jak wykorzystać piękno drewna, aby uzyskać najlepszy efekt.

Meblarstwo może obejmować przygotowanie projektu mebli, ale zazwyczaj obejmuje tworzenie z projektów już przygotowanych przez innych. Różnica między meblarstwem a stolarstwem leży w jest jakość drewna i innych materiałów używanych w obu dziedzinach, a także w zawiłości wykonania i jakości estetycznej gotowego przedmiotu.

Większość meblarzy pracuje w małych firmach i produkuje meble i elementy wyposażenia w warsztacie. Interpretują oni i/lub planują rysunki, wyznaczają i mierzą, tną, formują połączenia, montują i instalują produkt końcowy.

Ekspert główny:

2023

Zawodnicy

Kacper Wachnicki

Ciesielstwo

2023 EuroSkills