Chłodnictwo i klimatyzacja

Chłodnictwo i klimatyzacja

W dzisiejszych czasach niemal nie wyobrażamy sobie życia bez odpowiednich systemów klimatyzacyjnych i chłodniczych. Inżynier specjalizujący się w obu tych systemach jest odpowiedzialny za ich projektowanie, instalację konserwację i naprawę.

Ich miejsce pracy może znajdować się zarówno w warunkach domowych, jak i komercyjnych, a także na placach budowy, w sektorze magazynowym i transportowym, pracując na statkach czy ciężarówkach.

Ta gałąź inżynierii obejmuje szeroki zakres usług i pozostaje pod wpływem szybkich zmian rozwojowych w różnych sektorach. Dlatego inżynier chłodnictwa i klimatyzacji powinien posiadać umiejętność dobrej organizacji pracy, zarządzania sobą i być komunikatywny. W tym zawodzie liczy się również elastyczność, precyzja, dbałość o szczegóły oraz dogłębna znajomość dostępnych narzędzi.

Inżynierowie chłodnictwa i klimatyzacji mogą pracować samodzielnie lub w zespole. Ich praca zaczyna się od zapewnienia bezpiecznej i niezawodnej usługi instalacyjnej, zgodnie z obowiązującymi standardami. Powinni również umieć diagnozować usterki i modernizować systemy.

Branża chłodnicza i klimatyzacyjna jest ważnym sektorem przemysłu szczególnie teraz, przy rosnącym problemie globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych.

REGULAMIN KONKURENCJI

REJESTRACJA

 

Ekspert główny: Wojciech Migdał

Wojciech Migdał (ur. 2.2.1988 r.), Inżynier Mechaniki. Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunek Mechanika i Budowa Maszyn. W 2013 r. obronił pracę magisterską pt. „Projekt urządzenia kaskadowego o pojemności 60L i temperaturze składowania -85’C”. Specjalizuje się w konstrukcji maszyn, urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Od 2010 r. związany z firmą Bolarus S.A. gdzie odbył praktyki studenckie, a następnie rozpoczął pracę w serwisie fabrycznym. W latach 2013 – 2017 prowadził własną działalność gospodarczą w branży HVACR. Swoje działania koncentrował wokół montażu ciągów mebli sklepowych na agregat zewnętrzny, montażu i sprzedaży systemów klimatyzacyjnych split, multisplit oraz dużych systemów VRF, jak również świadczył usługi serwisowe.

Od kilku lat ponownie jest częścią zespołu firmy Bolarus S.A. gdzie pełni funkcję Kierownika ds. Jakości i Projektów Rozwojowych. W zakresie jego obowiązków leży m.in. prowadzenie uzgodnień technicznych do nowych projektów, udział w realizacji projektów, a także ich walidacja i akceptacja.

Miłośnik techniki i majsterkowania. Niestrudzony konstruktor, lubiący tworzyć przedmioty użytkowe i nadawać sprzętom drugie życie. Kibic polskich siatkarzy, rekreacyjny rowerzysta, czytelnik prasy branżowej i amator wycieczek.

 

 

2023

Zawodnicy

Krzysztof Żurek

Chłodnictwo i klimatyzacja

Eksperci

Migdał Wojciech

Chłodnictwo i klimatyzacja

Inżynier Mechaniki. Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunek Mechanika i Budowa Maszyn.

2023 EuroSkills

Eksperci

Migdał Wojciech

Chłodnictwo i klimatyzacja

Inżynier Mechaniki. Absolwent Politechniki Krakowskiej, kierunek Mechanika i Budowa Maszyn.