ELIMINACJE KRAJOWE WORLDSKILLS Poland 2020 POZNAŃ – FINAŁY JUŻ ZA NAMI!

W dniach 28-30.09.2020 podczas targów POLAGRA, w Poznaniu odbyły się drugie Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland 2020.

Głównym celem konkursu było wyłonienie młodych mistrzów w dziedzinach związanych z gastronomią. Podczas 3 dni eliminacji odbyły się 4 konkurencje: gotowanie, cukiernictwo, serwis restauracyjny oraz carving.
Pierwszy dzień zmagań otworzyły konkurencje cukiernictwo i serwis restauracyjny. Cukiernicy zaprezentowali kunszt na najwyższym poziomie, przygotowując dla jury niezwykłe praliny i różnego rodzaju wypieki. W drugim dniu Eliminacji Krajowych WorldSkills Poland, gościliśmy Panią Sekretarz Stanu Marzenę Machałek. Pani Sekretarz Stanu miała okazję zobaczyć 2 konkurencje: gotowanie oraz serwis restauracyjny. Podczas konkursu gotowania zawodnicy mieli za zadanie przygotować danie główne oraz deser. Natomiast w konkurencji serwis restauracyjny, tego dnia zawodnicy mierzyli się z m.in. „szablowaniem”, czyli otwarciem szampana za pomocą szabli, flambirowaniem deseru, testem wiedzy w języku angielskim czy wydaniem dania głównego pod kopułą. Trzeci dzień zmagań okazał się dniem niezwykle magicznym i kolorowym, a to wszystko za sprawą zawodników z carvingu, którzy przygotowali przepiękne rzeźby z owoców i warzyw. Powstały niezwykłe dzieła np. hołd dla Roberta Lewandowskiego czy rzeźba nawiązująca do serii powieści o Harrym Potterze.

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim naszym partnerom i sponsorom za okazane wsparcie, a laureatom serdecznie gratulujemy i witamy w naszej drużynie!

Poznajcie naszych laureatów Sprawdź